Барселона допусна втора поредна загуба на "Камп Ноу", след като отстъпи с 0:1 на борещия се за оцеляване Кадис. Единственото попадение в мача бе реализирано от Лукас Перес в 48-ата минута.

След 15 поредни мача без загуба в Ла Лига каталунците допуснаха поражение. То идва четири дни след загубата от Айнтрахт и отпадането от Лига Европа. Тимът на Чави Ернандес остава втори в класирането, но Севиля и Атлетико Мадрид имат същия брой точки.

Кадис записа четвърти пореден мач без загуба срещу Барселона. Трите точки са изключително ценни за андалусийци, като с тях излязоха от зоната на изпадащите и се изкачиха на 16-о място.

Лидер е Реал Мадрид с 15 точки аванс пред Барселона, Севиля и Атлетико Мадрид шест кръга преди края. Барселона обаче е с мач по-малко.