Царско село постигна много важна победа срещу Пирин в Благоевград с 2:0 в борбата за своето спасение. Отборът, воден от Стефано Макопи, беше по-добрият на терена и съвсем заслужено спечели трите точки, които могат да се окажат изключително ценни за "царете".

И двата гола паднаха през първото полувреме. Лукас Мартинс откри резултата в 40-ата минута, възползвайки се от грешка в изнасянето на Николай Бодуров, а в добавеното време Венцислав Христов удвои.

Царско село записва втори пореден успех над този съперник, след като в последния кръг от редовния сезон постигна минимална победа, която остави "орлетата" в долната четворка на втората осмица.

Това бе първа победа за "царете" далеч от дома от близо една година. Възходът на столичани под ръководството на Макопи продължава и благодарение на този успех тимът се доближи само на 3 точки от предпоследното място, което дава възможност за бараж за оставане в efbet Лига.

В другия мач Локомотив София победи Ботев Враца с 1:0 и излезе начело в групата от четири отбора.