Бавни и яростни постигна убедителна победа и във втория полуфинален мач срещу Вихър Айтос, побеждавайки го със 112:76 в залата в Троян. Тимът от Плевен се откъсна с 19 точки още през първата четвърт, а след края й водеше с 27:14.

Резултатността се вдигна през втория период, като на почивката Бавни и яростни вече бе напред с 57:36. Разликата продължи да расте и след паузата, като тимът нямаше проблем да спечели убедително. Основната разлика дойде в подкошието, където победителите вкараха впечатляващите 90 точки с 69% успеваемост.

Максим Генов бе най-резултатен за победителите с 25 точки и 7 борби. Дабъл-дабъл записаха Венцислав Георгиев (24 точки и 12 борби) и Цветан Тодоров (21 точки и 10 асистенции), а 14 точки добави Христо Ангелов. Над всички за състава на Дечо Коешинов бе Стоян Милчев с 48 точки и 12 борби.