Реал (Мадрид) победи като гост Севиля с 3:2 в дербито от 32-рия кръг на испанската Ла Лига. Иван Ракитич и Ерик Ламела дадоха солиден аванс за домакините през първата част, но след почивката "кралете“ изравниха чрез Родриго и Начо, а Карим Бензема в добавеното време донесе пореданта победа на "кралете“ по пътя към титлата.

Гол на Винисиус Жуниор в 78-ата минута не бе признат заради съмнителна игра с ръка. Съдията прегледа ситуацията с помощта на ВАР, но не промени решението си.

Срещата на “Рамон Санчес Писхуан" беше съпътствана и от някои дискусионни съдийски решения. В 18-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Диего Карлош. 20 минути по-късно обаче реферът като че ли спести червен картон на халфа на Реал Едуардо Камавинга. В 74-ата пък, при 2:1 в полза на Севиля, гол на Винисиус Жуниор не беше зачетен заради игра с ръка.

Тимът на Карло Анчелоти вече има 15 точки аванс на върха, но Барселона е с два мача по-малко.