Отборите на ЦСКА - София и Левски отново не се победиха и отново не си вкараха гол през тази пролет. Във втори пореден мач "червените" и "сините" завършиха 0:0. Това се случи в първия двубой от шампионския плейоф на efbet Лига.

"Сините" бяха по-добрият тим преди почивката, докато след почивката двубоят стана двуостър и двамата вратари направиха по едно важно спасяване, а последните минути "червените" пропуснаха най-чистото положение в срещата.

Тимът на Алън Пардю остана на второ място с актив от 53 точки, докато отборът на Станимир Стоилов е с 43 точки на пето място и се отдалечи на шест точки от крайната цел на тима - третата позиция, която е заета от Ботев (Пловдив).

ЦСКА удължи серията си на десет поредни мача без загуба срещу вечния съперник - четири победи и шест равенства. Последният успех на “сините" е отпреди 38 месеца.