На Изток редовният сезон завърши, като днес също стартираха плейофите. По регламент там в първия кръг водещите два отбора – Шумен-2 и ИУ, почиват, а останалите четири играят своеобразни четвъртфинали. На старта им Шоутайм надви без проблеми Шабла със 104:56 в залата на Икономическия университет във Варна.

Домакините натрупаха двуцифрена преднина още след първите десет минути, а след фантастична втора четвъртина, спечелена с 37:9, на почивката тимът се откъсна с 66:27. Второто полувреме бе лишено от интрига, като Шоутайм на практика довърши противника още в третия период. Четвъртата част дори бе спечелена минимално от Шабла, но на практика мачът се доиграваше.

Берк Мехмед отбеляза 30 точки за 30 минути за победата, като бе 6/6 за две точки. 23 добави Красимир Димитров и 19 - Стелиос Ленакос, като двамата имат и по 7 борби. 16 точки за Шабла реализира Ивайло Тодоров, 13 - Мирослав Богданов и 12 - Илхан Арабаджиев.