Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на "Мастърс" турнира в Монте Карло. Единственият българин в тенис елита изигра един от най-добрите си двубои през сезона и победи с 6:3, 7:5 миналогодишния полуфиналист и седми в световната ранглиста Каспер Рууд.

Григор Димитров започна отлично срещата като спечели 5 от първите 6 изиграни гейма и след 38 минути игра поведе в резултата с 6:3. В края на втория сет Димитров направи пробив в 12-ия гейм и победи норвежеца със 7:5 за час и половина на корта.

С успеха днес най-добрият български тенисист достигна четвъртфиналите в Монте Карло за четвърти път в кариерата си след 2013 година.

Неговият съперник в мач за място на полуфиналите ще бъде определен от двубоя между Хуберт Хуркач (Полша, № 11) и Алберт Рамос-Виньолас (Испания).