Очакванията за оспорван мач на Запад не се оправдаха, тъй като Хебър постигна категорична победа срещу Правец със 104:63. Баскетболистите на Веселин Веселинов имаха предимство от няколко точки през цялата първа част, но в края й съперникът им обърна за 22:21. Отборът от Пазарджик обаче много бързо си върна водачеството и след силни втори десет минути, на почивката вече имаше двуцифрена преднина – 47:36. П

Подемът в играта на Хебър продължи и след паузата, като разликата в негова полза продължи да расте и преди последната четвърт резултатът бе 70:49. Тимът доминираше осезаемо в подкошието и след много силни заключителни десет минути направи победата си още по-изразителна.

Шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив за Хебър. Боян Тенев бе най-резултатен с 18 точки, 17 има Кирил Райков. За Правец над всички с 22 точки бе Костадин Лазаров, а 17 добави Данаил Христов.