Рома е на полуфиналите в Лигата на конференциите. Отборът на Жозе Моуриньо си отмъсти на Бодьо/Глимт, като разгроми норвежкия шампион с 4:0, а над всички беше Николо Дзаниоло, който постигна хеттрик. Преди него Тами Ейбрахам откри резултата още в 5-ата минута.

Така "вълците" най-после успяха да победят Бодьо. Двата тима бяха заедно и в груповата фаза, където норвежците записаха шокиращ успех с 6:1, а после направиха 2:2 на "Олимпико". Преди седмица скандинавците сътвориха обрат с 2:1 в първия двубой от четвъртфиналите, но днес бяха тотални надиграни. Гостите демонстрираха самочувствие в началото, но ранният гол ги обърка.

На полуфиналите Рома ще се изправи срещу Лестър, който елиминира ПСВ Айндховен. Мачовете са на 28 април и 5 май.