Седмият в класирането на испанската Ла Лига Виляреал поднесе най-голямата изненада, като отстрани един от големите фаворити за трофея в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) на негов терен пред 75 хиляди зрители.

Испанците измъкнаха 1:1 в реванша и след 1:0 у дома в първата среща продължават напред към полуфиналите. Герой за тима на Унай Емери стана Самуел Чуквуезе. Нигерийският нападател влезе като резерва в 84-ата минута, а в 88-ата засече подаване на Жерард Морено и прати топката в мрежата зад Мануел Нойер.

Байерн натискаше през целия мач, но до почивката не създаде почти никакви положения. В началото на второто полувреме Роберт Левандовски

откри в полза на баварците, които след това пропиляха няколко шанса да удвоят аванса си.

Съперник на "жълтата подводница" ще бъде победителят от двубоя Ливърпул – Бенфика, завършил 3:1 за Ливърпул в първата среща.