Реал Мадрид направи голяма крачка към класирането си на полуфинала в Шампионска лига, като спечели с категоричното 3:1 гостуването си на Челси в първия мач между двата тима от четвъртфиналите. През миналия сезон "сините" елиминираха Реал на полуфиналите в турнира с общ резултат 3:1, но този път отстъпиха с този резултат на свой терен само в първата среща.

Звездата на вечерта бе Карим Бензема, който реализира и трите гола за гостите на "Стамфорд Бридж" в 21-ата, 24-ата и 46-ата минута. Така той стана четвъртият играч, който бележи хеттрик в два поредни мача в Шампионската лига. За домакините се разписа Кай Хавертц в 40-ата минута.

В крайна сметка Реал Мадрид си тръгна с преднина от два гола от Лондон и е огромен фаворит за продължаване напред преди реванша на "Сантиаго Бернабеу". Челси е поставен до стената и трябва да направи малко чудо в ответния мач, ако иска да продължи защитата на титлата си в турнира.