Отборът на Бърнли спечели битката за оцеляване в Премиър лийг срещу Евертън, след като постигна победа с 3:2 в отложен мач от 19-ия кръг. Воденият от Шон Дайч тим изоставаше с 1:2 след първите 45 минути, но през втората част стигна до пълен обрат.

Така Бърнли събра 24 точки и заема 18-ата позиция. Евертън е само с 1 повече на 17-ото място, като напрежението върху футболистите на Франк Лампард остава високо. Играчите на Бърнли не бяха отбелязвали гол в последните си 400 минути в Премиър лийг, но Евертън изглеждаше перфектният съперник тази серия да бъде спряна.

“Карамелите" бяха допуснали 11 гола в последните си три гостувания и този път също не изневериха на традицията. Нещата за Евертън не изглеждат никак розови, тъй като на “карамелите" предстоят мачове с Ливърпул, Челси и Манчестър Юнайтед.