Отборът на Манчестър Сити взе заслужен аванс от 1:0 над Атлетико Мадрид в първи двубой от 1/4-финалите на Шампионската лига на стадион "Етихад" в Манчестър. След нулево първо полувреме, крайният резултат беше оформен от Кевин Де Бройне в 70-ата минута.

Един срещу друг застанаха шампионите на Англия и Испания, а мачът се изигра според предварителните очаквания. "Гражданите" владееха повече инициативата, докато гостите от Мадрид заложиха на солидна отбрана, като единствената им грешка беше наказана от белгийския ас. В края на мача нервите взеха връх, но напрежението беше потушено с жълти картони за Анхел Кореа и Габриел Жезус.

Изходът на двубоя остава открит и всичко ще се реши на стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид.