Ливърпул направи голяма крачка към полуфиналите на Шампионската лига, след като победи с 3:1 Бенфика на стадион "Луж" в първия четвъртфинален мач между двата отбора в Лисабон.

Мърсисайдци имаха много сериозно игрово предимство през първата част и головете на Ибрахима Конате в 17-ата и Садио Мане в 34-ата минута бяха най-малкото, което домакините получиха.

Груба грешка на Конате в началото на второто полувреме бе наказана от Дарвин Нунес, а това даде импулс на домакините, които обаче не успяха да стигнат до второ попадение. В 88-ата минута, Луис Диас отбеляза трети гол за гостите. Така задачата на Бенфика за реванша на "Анфийлд" след седмица става изключително трудна.

Сега Ливърпул трябва много бързо да се фокусира върху следващия голям мач, тъй като в края на седмицата "червените" гостуват на шампиона на Англия Манчестър Сити в дерби на върха в Премиър лийг, което до голяма степен може да определи новия шампион на Англия.