Прогресът на Тотнъм продължава, след като "шпорите" победиха Нюкасъл с 5:1. Лондончани записаха пета победа в последните си шест шампионатни срещи и временно се изкачиха на четвърто място с 54 точки.

В относително равностойно първо полувреме Нюкасъл поведе след попадение на Фабиан Шер от фал в 39-ата минута. Бен Дейвис обаче изравни малко по-късно. След почивката отборът на Антонио Конте тотално доминираше и отбеляза три гола до 63-ата минута. Мат Дохърти, Хюн-Мин Сон и Емерсон Роял се разписаха. Седем минути преди края влезлият като резерва Стивън Бергвайн оформи крайното 5:1.

Нюкасъл записа трета поредна загуба, но продължава да е на 9 точки дистанция от зоната на изпадащите. Единствената причина за това е, че отборите зад "свраките" също не печелят точки.