Хебър ще завърши на четвъртото място в редовния сезон на регион Запад на ББЛ А група. Тази вечер в столичната зала "Триадица“ тимът спечели ключовото дерби с Фаб Файв с 85:63 и го измести от Топ 4.

С успеха и двата тима са с баланс 14-8, но този от Пазарджик е с предимство в директните мачове. Дори и да стане тройна въртележка с ЦСКА, ако "червените“ загубят двубоя си утре, те ще останат трети, Хебър – четвърти, а Фаб Файв – пети.

Мачът днес започна доста равностойно, като след първата част баскетболистите на Веселин Веселинов водеха с 19:17. След нови размени на водачеството през втория период, те взеха инициативата и на почивката преднината им вече бе двуцифрена – 44:32.

След паузата играта вървеше кош за кош, а заключителната четвърт започна при 61:47 в полза на Хебър. В оставащото време тимът поддържаше аванса си, а в края направи успеха си още по-изразителен.

Боян Тенев бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Юлий Арабаджийски записа дабъл-дабъл от 19 точки и 16 борби. Веселин Веселинов реализира 17 точки, Денис Петков е с 12 точки, 7 борби и 7 асистенции.

За столичния тим Георги Кръстев бе над всички с 21 точки и 10 борби. Камен Атанасов се отчете със 17 точки, 11 има Красимир Кръстев, а 10 добави Георги Митровски.