Манчестър Юнайтед и Челси завършиха 1:1 в изтеглен мач от 37-ия кръг на английската Висша лига. Маркос Алонсо даде аванс за гостите от Лондон в 60-ата минута, но две минути по-късно Кристиано Роналдо изравни и донесе точката на "червените дяволи". Юнайтед и Челси завършиха наравно в четвърти пореден мач.

Така Кристиано Роналдо за пореден път се оказа спасител на Манчестър Юнайтед. Португалецът е отбелязал последните пет попадения и осем от последните девет гола на Юнайтед. Равенството още повече намали шансовете на тима на Ралф Рангник да се добере до четвъртото място. Манчестър Юнайтед изостава на пет точки от четвъртия Арсенал, освен това е изиграл два мача повече.

Преди двубоя феновете на Ман Юнайтед отново организираха протестно шествие срещу собствениците на клуба - семейство Глейзър. Част от привържениците умишлено пропуснаха началото на срещата, като на "Олд Трафорд" се виждаха хиляди празни места.