Спортист Своге се пребори за второто място, след като постигна убедителна победа срещу Микс със 133:87 в столичната зала "Триадица“.

С успеха, Спортист вече е с баланс 15-7 и е с победа повече от преките си конкуренти ЦСКА и Фаб Файв. Дори и двата тима да спечелят последните си мачове тази седмица, съставът на Емил Горанов е с предимство в директните двубои срещу тях.

Отборът от Своге дръпна с двуцифрена разлика още след първата четвърт, след което поведе с 13 точки, а на почивката вече бе напред с 61:37. Въпреки голямата разлика, гостите вдигнаха оборотите след паузата и след 38 отбелязани точки само в третата четвърт, след края й вече се откъснаха с 99:56. Микс намали пасива си до 30 в оставащото време, но след силни финални минути, Спортист спечели още по-убедително. Победителите имаха предимство по всички показатели, като отбеляза и впечатляващите 18 тройки срещу 10 за опонента си.

Борис Матраков бе над всички за успеха с 44 точки (7 тройки). Васил Голов отбеляза 24 точки (8 тройки), с 16 и 7 борби е Петър Загоров. По 11 точки отбелязаха Иван Ценов (10 борби) и Иван Тилев, а 10 добави Джими Хънт. За столичния тим Иван Илиев реализира 27 точки, Денис Василев се отчете с 22 и 9 борби. Матей Митев има 13 точки и 10 асистенции, а 12 точки вкара Стефан Гогев.