Политехника също завърши с победа редовния сезон, след като в късния мач тази вечер надви Енигма Фойерверк с 92:88, като още преди този двубой се бе класирал за плейофите като осми в региона.

Двата тима изиграха доста равностойно първо полувреме, в което на няколко пъти си разменяха водачеството. Баскетболистите на Янко Янчев обаче изиграха силни финални минути и на почивката водеха с най-голямата разлика до момента при 49:40. Авансът им достигна 17 точки след паузата, но преди последната част Енигма Фойерверк намали за 60:70. Съставът на Георги Давидов продължи да топи пасива си до края, но така и не стигна до пълен обрат.

Дабъл-дабъл за победителите записаха Стефан Георгиев (23 точки и 13 борби) и Ивайло Константинов (18 точки и 13 асистенции). По 15 точки добавиха Йордан Кирилов и Найден Найденов. Васил Попов бе най-резултатен за съперника с 25 точки (7 тройки). Виктор Германов е с 23 точки, 11 борби и 7 асистенции. Любомир Орешаров има 16 точки и 7 борби.