Отборите на Царско село и Ботев (Враца) завършиха наравно 1:1 в мач за оцеляване в efbet Лига. Първото попадение реализира Браян Переа. Точката за домакините донесе Венцислав Христов с гол от дузпа в 90-ата минута. На стадиона бе и треньорът на Левски Станимир Стоилов.

Мачът започна отлично за гостите от Враца, които откриха резултата след две минути игра. Голът от далечна дистанция отбеляза Браян Переа, който прехвърли вратаря на домакините. В 90-ата минута реферът отсъди дузпа, която Венцислав Христов реализира.

По този начин двата тима взеха по една точка, като ситуацията на дъното не се променя. Царско село остава на последната позиция, Ботев (Враца) има три точки аванс пред "царете“.

В другия мач от карето на изпадащите Пирин Благоевград победи Локомотив София с 2:1 и стана лидер в четворката с две точки пред Локомотив.