Велико Търново е пример за добрите, ползотворни и перспективни българо-китайски отношения. Повече от десетилетие, чрез Институт "Конфуций“, старата столица още повече утвърждава името и ролята си на център на академичен, образователен и културен обмен. Това заяви кметът Даниел Панов по време на работна среща с делегация от Центъра за чуждоезиково обучение и сътрудничество (централата на институтите "Конфуций“ Ханбан), водена от Дзин Вей - заместник-генерален директор, предаде кореспондент на "Фокус".

Панов и Дзин Вей разговаряха за възможностите и перспективите за надграждане на партньорството както в сферата на образованието, културата и туризма, така в областта на икономическите отношения.

Даниел Панов и заместник-кметът на Велико Търново Нейко Генчев подчертаха, че неслучайно старата столица е един от 20-е града, поканени да учредят Асоциацията на туристическите градове по пътя на коприната.

Областният център бе домакин на концерт спектакъл, а специални гости бяха

талантливите изпълнители от Арт трупа от провинция Хъбей. Събитието бе по повод 10 години от инициативата "Един пояс, един път“. В програмата с песни, танци и представяне на богатството на китайската култура се включиха също ученици, студенти и преподаватели от Институт "Конфуций“ – Велико Търново.