В Шумен: Мътна вода и неработеща пречиствателна станция тревожат жителите втори месец
©
Лабораторният контрол на водата е всекидневен, но показателите на замърсяване остават все така нас нормата.
Георги Георгиев е недоволен, че водата в Шумен отново е мътна и демонстративно носи шише от нея към местното ВиК.
"Не бих пил от тази чешмяна вода, защото е мътна и честно казано няма добър вкус“, казва той.
В тази ситуация шуменци търсят алтернативи.
Бойко Василев налива вода за домакинството сиот изворната чешма в кв. "Дивдядово“. Казва, че качествата ѝ са в пъти по-добри.
"Защото е по-добра, няма варовик, няма мътност, няма цветност и така нататъка. Тя е безплатна, дивдядовска безплатна, рядко срещана“, казва той.
Освен в Шумен водата е мътна и в другите населени места, снабдявани от язовир "Тича“ – Търговище, Велики Преслав, селата Панайот Волов и Дибич.
РЗИ-Шумен ежедневно следи показателите.
"Тъй като водата в Шумен от дълги години е един проблем, който стои на вниманието на обществеността РЗИ-Шумен прави ежедневен мониторинг за качеството на водата, която получаваме от яз. "Тича“, изследва се мътност, остатъчен хлор и микробиологични показатели“, казва пред bTV д-р Пепа Калоянова, директор на РЗИ-Шумен.
От ВиК-Шумен посочват, че причина за мътната вода е липсата на действаща пречиствателна станция. Необходимото съоръжение е изградено, но все още не е въведено в експлоатация.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
Разкриха лаборатория за производство на вейпове с наркотични веще...
22:49 / 04.02.2025
БСП-Пловдив подкрепи инициативата за бойкот на търговските вегири...
21:35 / 04.02.2025
Кметът на Русе: Необходимо е държавата да предвиди специални прог...
19:37 / 04.02.2025
48-годишният мъж, който бе нападнат с нож, а след това настанен в...
19:03 / 04.02.2025
Над 50 чувала с боклуци събраха доброволци от хълма "Света гора",...
18:50 / 04.02.2025
Актуални теми