След като беше освободен: Говори Адриан, който блъсна и уби Ани и Явор на бул. "Сливница"

© БТА
"Съболезнования изказвам, наистина съжалявам, не съм искал. Съжалявам, че отнех нещо толкова ценно, наистина се разкайвам за това, което стана и съжалявам. Като се върна към това, което се случи, то беше като жив кошмар, не знам, не знам, не искам да се връщам там, но това, което си спомням е, че не видях никой преди сблъсъка и всичко изневиделица се случи“, каза Адриан Антонов пред bTV.
Той е пуснат на свобода с мярка подписка, съобщиха от Софийския градски съд. Това е станало на четвърти юли, а съдът е изменил мярката му, защото младежът е обвинен за престъпление по непредпазливост, за което по закон не може да бъде задържан за повече от два месеца.
Адвокат Димитър Марковски обясни защо Адриан е на свобода.
"Приближи почти максималният срок, който той по закон може да бъде задържан. Така че мотивите на съда бяха еднопосочни. Отделно от това прокуратурата не протестира неговото освобождаване, което в тази ситуация беше абсолютно юридически нормално. Законът е приел, че това е възможно за максималния срок на задържане. Това означава, че става въпрос за един законосъобразен съдебен акт“, поясни той.
Марковски коментира и употребата на алкохол от пешеходците, което е част от делото.
"Според мен това влияе върху събитията от въпросната вечер. Юридическото отражение по този въпрос е свързано с това, че всеки пешеходец, който употреби алкохол - това се отразява на неговата координация, на неговите способности да възприема. Аз не казвам, че те са виновни, казвам друго – казвам, че винаги законодателят взима под внимание и поведението на пешеходците, които са участници в движението“, заяви Марковски.
Припомняме, че водачът е карал с 50 км в час над допустимото, а загиналите младежи са пресичали на пешеходна пътека.
Именно за нея адв. Марковски коментира, че винаги всеки пешеходец трябва да се огледа за пътната обстановка.
"Тя не е негово абсолютно право ( пешеходната пътека - бел. ред.)“, каза той.
На мястото на катастрофата и тази сутрин има събрани хора, които живеят в квартала. Те настояват за справедливост по случая с Ани и Явор.
Представиха и данни как кола е минала посред бял ден в града със 167 км/ч.
На първи септември се организира и нов национален протест пред Народното събрание.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
Очевидка на катастрофата в Бургас: Бабата и внучката "хвърчаха" о...
21:11 / 31.05.2025
Улиците на Пазарджик потънаха под вода, кметът увери, че вече се ...
20:30 / 31.05.2025
Граждани протестираха в София срещу насилието над деца
20:02 / 31.05.2025
Над 800 души се включиха в националното надиграване по време на П...
19:45 / 31.05.2025
Още една жертва в катастрофата в Бургаско: Почина единият от шофь...
19:33 / 31.05.2025
Почина 71-годишната жена, която бе блъсната със своето внуче в Бу...
19:00 / 31.05.2025
Актуални теми