СДВР: 16 души са задържани след мача между Левски и ЦСКА в София

© Фокус
Общо 16 са задържани за срок до 24 часа преди, по време и след футболна среща в столицата. Един е участвал в сбиване преди мача и е задържан на бул. "Драган Цанков“. Малко по-късно, на изградените контролно-пропускателни пунктове на стадиона са задържани трима – един непълнолетен – за притежаване на наркотични вещества, и двама /единият от които също непълнолетен/ – за притежаване на забранени предмети и вещи /пиротехнически изделия/.
След приключването на мача са задържани общо 12 фенове за хулигански действия и нанесени щети в автобус на масовия градски транспорт, в района на бул. "Цариградско шосе“.
По време на дербито за кратко възникна напрежение между двете футболни агитки. В резултат на бързата намеса на полицейските сили, ситуацията бе овладяна и не бе допуснато разрастване на конфликта.
СДВР предприе мерки за обезпечаване на обществения ред и организация на движението във връзка с проведената футболна среща между отборите на ПФК ЦСКА-София и ПФК "Левски“. При придвижването големите групи фенове на двата отбора към Националния стадион не бяха допуснати сериозни нарушения на реда в центъра на София.
По време на шествието на една от агитките е забелязана група фенове, издигнали транспаранти със свастики. Те са заснети с видеотехнически средства и предстои в рамките на образуваната в СДВР проверка да бъде установена самоличността им, след което да бъдат санкционирани по административен ред по Закона за опазване на обществения ред при провеждане на спортни мероприятия. По време на мача, по трибуните на стадиона транспаранти с такива символи не са били разпъвани. Действията за установяване на самоличността на нарушителите продължават.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
Верижна катастрофа в столицата, две от лентите са блокирани
20:27 / 28.04.2025
Нов трус в община Пловдив, валят оставки!
21:30 / 28.04.2025
БСП Пловдив: Общината не намери сили да премахне магазините и пав...
19:22 / 28.04.2025
Ученици се състезаваха по машинопис под надзора на районни съдии
18:10 / 28.04.2025
Община Пловдив: Ерол Садъков е освободен със заповед на кмета
18:37 / 28.04.2025
Неочаквана рокада в Община Пловдив, тръгва си заместник-кмет
18:36 / 28.04.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21278) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19590) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12108) | 23% | ![]() |