Учителите в детските градини и началните учители в Русе и региона ще имат възможността да се включат в дискусионни срещи за бъдещето на образованието, организирани от издателство "Клет България“. Първата от тях – "Една вълшебна ситуация в детската градина“, ще се проведе на 6 февруари от 10:00 ч. в жк "Здравец-изток“, бул. "Липник“ №88, като целта ѝ е да изследва значението на емоциите в обучението и възпитанието в предучилищна възраст. Една седмица по-късно – на 13 февруари от 16:00 ч., ще се проведе и втората инициатива "Един учебен час“, в която началните учители от региона могат да обсъдят еволюцията на българското образование – "От Рибния буквар до електронния учебник“.

Събитията целят да дадат поле за обмен на идеи, иновации и добри практики сред педагогическата общност, като продължават успешната традиция на издателството да предоставя актуални и полезни ресурси за учителите. За участие в дискусионните срещи е необходима регистрация в сайта на издателството: https://klett.bg.  

"Учителите са движещата сила на образованието и тяхната отдаденост е ключът към успешното развитие на младите поколения. С инициативите ни се стремим да създадем пространство, където педагозите да обменят опит, добри практики и идеи за бъдещето на обучението. Русе е град с богати традиции в просветното дело, а местната педагогическа общност е сред най-активните. За нас е удоволствие да бъдем тук и да подкрепим учителите в тяхната мисия да вдъхновяват и подготвят младото поколение за предизвикателствата на утрешния ден“ – сподели Владимир Колев, управител на издателство "Клет България“.

За втора поредна година издателството организира дискусионни срещи с учители от над 30 града в България, сред които е и Русе – един от водещите образователни центрове в България. Градът е дом на едни от най-престижните учебни заведения в страната, сред които се откроява Математическата гимназия "Баба Тонка“ – училище със забележителна история и доказани успехи в подготовката на бъдещи учени, инженери и ИТ специалисти. Русенската английска гимназия "Гео Милев“ също е сред водещите образователни институции, като възпитава поколения млади хора с международно признати знания и умения. Още през Възраждането Русе се утвърждава като град на знанието – тук през 1838 г. е открито едно от първите светски училища в България, което поставя основите на модерното образование в региона.

Дискусионните срещи са част от мисията на "Клет България“ да подкрепя професионалното израстване на учителите, като им предоставя платформа за споделяне на добри практики и иновативни подходи.