Ръководството на Областна администрация се срещна с ръководителя на Бюрото на Европейския парламент в България

©
Ръководството на Областна администрация се срещна с ръководителя на Бюрото на Европейския парламент в България
Гостите разказаха за информационните и комуникационни функции и дейността на Бюрото на ЕП у нас и информираха, че след двете години на пандемия провеждат серия от неформални срещи в регионите, с цел актуализиране на контактите и осъществяване на сътрудничество с местните медии. Представителите на Бюрото на Европарламента у нас припомниха още, че през 2019 г. Сливен бе домакин на първото регионално ученическо състезание "Евроскола“, след което пет ученически отбора от Сливенска и Ямболска област гостуваха в Европейския парламент в Страсбург.
От своя страна заместник-областният управител Антоний Андонов подчерта готовността на Областна администрация да съдейства при организирането на информационните кампании на Бюрото на Европейския парламент в България. Той подкрепи идеята за сътрудничество при организирането на срещи с българските евродепутати по теми от важно значение за местния бизнес и местната общност.
По време на срещата бе коментирана и необходимостта от по-интензивни срещи на българските евродепутати с местните власти, институции, браншови и неправителствени организации, за да се чуят по-отчетливо гласовете, проблемите и предложенията на гражданите.
След срещата с ръководството на Област Сливен, ръководителят на Бюрото на Европейския парламент в България Теодор Стойчев и пресаташето на Бюрото - Биляна Църноречка проведоха среща със сливенските медии.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Агресия в градския транспорт в София! Тийнейджъри нападнаха момче...
21:56 / 10.05.2025
Ограничение за автомобили се въвежда по тези улици във Варна утре...
21:30 / 10.05.2025
Над 200 класически автомобила изпълниха центъра на Благоевград
21:09 / 10.05.2025
Близо 60 ученици участваха в състезание по роботика в Русе
20:12 / 10.05.2025
Строят нов корпус за лечение с най-съвременна техника в КОЦ Пловд...
19:32 / 10.05.2025
Община Пловдив си иска 7200 кв. м от държавата
20:12 / 10.05.2025
Актуални теми