Гросмайстор Радослав Димитров спечели деветото издание на шахматния турнир "Нова Загора". Той постигна резултат 6 точки от 7 възможни и се наложи над конкурентите си. В надпреварата, провела се на 28 септември, участваха 63 състезатели от България, Дания и Русия. На втора позиция се нареди гросмайстор Борис Чаталбашев, който също постигна резултат от 6 точки, но по-слабите допълнителни показатели, които имаше, го лишиха от шампионската титла. Трети е фидемайстора Георги Филев. Победителка сред жените е Стефани Чучукова, а сред ветераните Душко Калчев. От новозагорските шахматисти отличие завоюва Денислав Стоянов, който е победител сред състезателите до 18 години. От местната школа при децата до 10 години Мирослав Динев завоюва сребърен медал, а Йордан Динев е с бронз. При момичетата до 10 години Александра Горанова е втора. Георги Иванов спечели паричната награда за местен състезател извън основните призове.

"Благодарим на ръководството на Община Нова Загора, че за девета поредна година този шахматен празник е факт. Надяваме се шахматната традиция в града да продължи и да реализираме юбилейното десето издание на надпреварата през 2025-а", сподели треньорът на ШК "Загорец" Мирослав Митев.