получен в неделя на телефон 112. В сигнала се казвало, че жената си е счупила крака, съобщавали се имената на лицата и че са се изгубили в Балкана. Веднага след това се е изгубила връзката с телефона. Полицията и Спасителната служба са предприели необходимите действия за издирване на лицата. Това съобщи пред журналисти началникът на ОДМВР - Пловдив комисар Георги Чергов, предава "Фокус".
Установено, че жена със същите имена, на 45 години, живее на територията на Ямбол. Осъществен е контакт с нея и тя е заявила, че си е в къщи.
Междувременно са изискани справки от мобилните оператори и е установен собственикът на сим картата. Тя се ползва от пастир, който работи в Балкана. Установен е контакт с работодателя му. Предприети са действия за установяването му и довеждането му в РУ-Карлово.
По време на издирвателната акция са обходени всички подстъпи към планинските пътеки за автомобили и не са намерени изоставени коли. Освен това в полицията не са подавани сигнали от други лица, които да заявят изчезването на техни близки.
Спасителната операция е протекла при изключително неблагоприятни условия - дъжд, вятър, малка видимост, разказа завеждащият Спасителна служба в БЧК - Пловдив Георги Стамов.
Сигналът е получен в 16.55 ч. и час по-късно 30 души са се отправили към планината. Посоченият район е гол, с голяма видимост и е претърсено абсолютно всичко. Спасителната акция е продължила от неделя до вторник включително. Стамов е възмутен, че някой си е позволил да си направи шега със Спасителната служба.
Предстои да се установи дали и какви отношения има пастира с посочените от него лица, както и беседа с работодателя му.
Подателят на злоумишленото обаждане може да лежи в затвора 2 години. Наказанието на по-тежък случай е до 5 години и налагане на глоба. Материалите по случая са предадени в прокуратурата.
Сигналът за бедстващи мъж и жена в Стара планина в района на връх Ботев е