Пловдивчанин: Пет километра за 1 час, това вече не се търпи!

©
По думите му е недопустимо това да е път с две ленти. Припомняме, че "Рогошко шосе" е затворено за ремонт от началото на седмицата и целият трафик минава през въпросния участък. Младият мъж споделя, че няма и патрули на полицията, които да подпомагат трафика, както бяха обещали от МВР - Пловдив.
"Това вече не се търпи. Не е нормално този централен път да е толкова задръстен. Задръстването е от "Скобелева майка" и продължава 5 километра и повече. Колите продължават да идват. Предстои затваряне на пътя, с днес задръстването беше от магистралата до Пловдив. Надявам се да имаме късмет и по-скоро да видим уширяване на пътя от и за Пловдив.", споделя мъжът във видеото, с което иска да предупреди шофьорите да имат здрави нерви и Дай, Боже да преминават без инциденти.
Други шофьори споделят, че за да влязат в Пловдив от Скутаре въпросните пет километра са им отнели един час тази сутрин.
Plovdiv24.bg припомня, че жители на съседните села поискаха и светофар за безопасно включване към пътен възел "Скобелева майка".