Община ще плаща месечен наем, за да имат банкомат хората от няколко населени места

©
"Община Павликени ще заплаща месечен наем на банката за покриване на част от разходите, които устройството генерира. За наша сметка са и разходите за ел. енергия.
Предстои да извършим строително-монтажните работи по подготовката на отвора за АТМ устройството“, обяснява кметът Манолов.
"Фокус“ припомня, че до проблема се стигна след като през май миналата година изтече договорът за наем за поставяне на банкомат в сградата на кметството. Тогава предишната банка се аргументира с финансова нецелесъобразност и не продължи договорните си отношения с Общината. Общината проактивно потърси останалите банки, които имат представителства в Павликени, но те отказаха със същите аргументи.
След дълга кореспонденция с банката, която обслужва сметките на Общината и на второстепенните разпоредители, стигнахме до вариант, който удовлетворява техните условия.
"Поставянето на банкомат в Бяла черква ще улесни значително живота на хората в трите селища. Ползата е най-вече за възрастните и хората с ограничена подвижност, които не могат да пътуват до Павликени, за да изтеглят пари. Имаме предвид, че много търговци приемат плащания само в брой. През следващите 12 месеца ще наблюдаваме дали банкоматът се използва и ще извършим анализ на ползите, за да преценим по-нататъшното поддържане на съоръжението“, коментира още инж. Емануил Манолов.