Георги Машонов.
"Трябва да ви кажа, че по моята оценка служителите, които работят за противодействие на тези престъпления, са доста активни. Ежедневно, може би половината от сутрешната оперативка при мен, е с началника на Икономическия отдел и зам.-директора, който наблюдава пряко дейността по тази линия на престъпленията", каза Машонов.
"Като най-скорошен и добил голям обществен отзвук мога да посоча случая с театрите, който се разкри по разработка на нашия отдел "Икономическа полиция“, а това не е малко. Как се развива този случай е друга тема, не бих искал да влизам в нея, тъй като все още тече разследване и не би трябвало да изнасяме подробности", поясни Машонов, като загатна, че се разследва и пловдивския театър и в никакъв случай не са изпуснати нещата.
"И те са не само на нашето внимание, а и на ръководството на полицията МВР, и на другите министерства, които също са свързани с това, тъй като става въпрос за пари, които се отпускат по други направления. В крайна сметка, нашата работа е да се грижим за това да получаваме своевременна информация за такива тенденции и да реагираме, така че да, разследваме", добави директорът на полицията в Пловдив.
Според статистиката на ОД МВР Пловдив, през първите 11 месеца на годината се наблюдава намаляване на регистрираната престъпност като цяло с 4% и увеличаване на разкриваемостта с 6%.
На територията на област Пловдив са регистрирани общо 5 775 престъпления, с 233 по-малко от 2023 г. От тях са разкрити 2 848 престъпления, което определя разкриваемост в рамките на около 50%.
Допълнително през 2024 г. са разкрити още 606 престъпления, извършени в предходни години.
Икономическите престъпления в Пловдив и областта не са никак малко. Това съобщи в интервю за Plovdiv24.bg директорът на ОД МВР Пловдив ст. комисар