"Целта е да се изпълнява зададената посока от ръководството на МВР. Това са борбата срещу наркоразпространението, битовата престъпност и пътният травматизъм, както и по-видимо присъствие на полиция в малките населени места.

Ще продължа приемствеността и ще надграждам това, което е постигнато от господин Машонов. Ще работим по всяка една от тези цели, защото те са в полза на обществото. В момента не мога да коментирам дали ще има промени в ръководството на ОД МВР Пловдив".

Това каза пред Plovdiv24.bg новият директор на ОД МВР Пловдив Станимир Калоферов. Той бе представен като такъв преди броени минути.

Станимир Калоферов е на 40 години от Пазарджик, в системата на МВР е от 20 години, като последователно е заемал различни изпълнителски и ръководни длъжности. Той е женен, с едно дете.

Кариерата му започва в едно от районните управления в София. Впоследствие се връща в родния си Пазарджик, където работи в "Икономическа полиция“, а след това става началник на сектора. Бил е и началник на полицейското училище в Пазарджик. 

Досегашният директор на пловдивската полиция Георги Машонов беше освободен от вътрешния министър Даниел Митов и преназначен на друга длъжност в  София.