Никола Сивков: Продължаваме да развиваме базар "Капана" на площад "Централен"
©
По думите му базар "Капана" е може би единственото нещо, което съхранява занаятчийският дух на квартала и традициите, там са събрани занаятчии от цяла България.
"Това, че базара не е ситуиран в самия квартал, не означава, че не не може гордо да носи името си, тъй като базарът развива квартала и не е спирал да го развива през годините, да дава работа на творци от цяла България", обясни още Сивков.
"Базар "Капана" и “Капана фест" ще продължат да развиват квартала с облагородяващи акции, с графити, с озеленяване, с нестандартни събития, както това, което сега правим с Община Пловдив съвместно, ръка за ръка. Така че просто се случват промени и то градивни“, добави той.
Сивков отбеляза още, че проблемът на кв. “Капана" е това, че пешеходните улици естествено се заеха от заведения, а занаятчиите не са на пешеходни улици и затова хората си мислят, че няма творци. Но всъщност, те са 89 на брой. С магазините, които препродават такава стока, те реално са над 120.
"Сега правим всичко възможно за Коледа да насочим внимание към творците, на самия коледен базар "Капана", който ще е от 18 до 28 декември на площад “Централен“. Така че ние искаме интересът, който имаме към нашето събитие в “Капана", да го споделим с квартала и с творците в него. Самият базар ще рекламира ежедневно локациите на капанските занаятчии. Така че мисля, че това е един позитивен пример как можем да си помагаме и да сме полезни един на друг, вместо да делим и да се караме за нещо, което всъщност не съществува“, добави още Никола Сивков.