Мария Силвестър и Маги Халваджиян на WorkIn Stara Zagora 2025: Успехът е идеи, труд и проактивност

© Община Стара Загора
С охота и непринудено една от най-разпознаваемите звезди на малкия екран разкри, че ѝ е коствало 20 години да достигне популярността. Като се започне от първата ѝ работа да продава бижута като 19-годишна студентка по право и се стигне до откритието ѝ, че сериозен тон, камера и микрофон в ръка са достатъчни, за да произнесеш всяка глупост, а събеседникът ти да изгуби критичното си мислене.
Най-много въпроси предизвика опитът, натрупан от Мария Силвестър в 7-те сезона на предаването "Бригада Нов дом“. "Най-важното послание в предаването е да покажем на хората, че те и техните семейства имат и друг път пред себе си и в начина, по който се възприемат: можеш да избереш да не си жертва! Всеки епизод е прецизно избран заради конкретна тематика; по-важният ремонт е на вътрешното състояние на нашите герои“, изтъкна Мария Силвестър. В отговор на въпрос от публиката тя поясни, че екипът на тв предаването не се връща назад, за да провери какво се е случило с хората, на които са помогнали, защото това би било назидателно. "Това предаване ми помогна да бъда много заземена, на младите искам да кажа, че е много важно с какво си станал известен и какво съдържание оставяш след себе си“, обобщи Мария Силвестър.
"В живота успехът не се раздава free и никому не се полага даром, не пада ей така от Интернет без професия и умения, особено за хората в изчакваща позиция, които не са проумели, че трябва да са проактивни, пробивни и да не спират да търсят“. Така режисьорът и продуцент Магърдич Халваджиян се солидаризира с Мария Силвестър и продължи темата. С признателност той спомена баща си, който в съвсем ранна възраст му дал свободата да мечтае с думите, че няма невъзможни неща. "Ние сме от поколението, научено че нещата се случват с идеи и упорита работа, че пътят ни ще е тежък, но много сладко е да постигнеш това, което искаш; никога работа просто за някаква месечна сума без плам и за оцеляване не е била опция за мен“, формулира лекторът на WorkIn. И даде за пример няколко азиатски страни, които просперират с над 10-часов работен ден, докато уморена и инертна Европа мечтае за 4-дневна работна седмица.
Между двамата тв гурута пред микрофона на Желязко Динев седна най-младият участник в кариерното изложение - 5-годишният Крум Райков, който с удоволствие сподели за любимите си занимания бягане, футбол и математика. Три плюс три е седем, защото когато си купиш шест неща винаги ти дават по едно безплатно, каза поучително младият старозагорец.