Ледена рисунка на делфин бе наблюдавана близо до Черни връх на Витоша. Снежният делфин, изрисуван в една от преспите до Черни връх, зарадва туристите. Софиянци успяха да различат изображението на делфина върху леда дори от нисък поглед над него. Рисунката е с площ 320 кв. метра и е разположена на топяща се преспа много близо до Черни връх. 

Дело е на българската художничка Вивия Ники. Нарисувана е с екологични бои, които не увреждат природата. Ледената рисунка носи послание за мир и добро. Това е поредната картина в лендарт стил - “ландшафтно изкуство", което авторката твори у нас. След гигантските й картини на морския плаж през изминалото лято, които впечатлиха България, тази е първата върху сняг. 

Самото изображение на делфина в снега цели да събуди темата за опазването на околната среда. Топящият лед символизира преходността на времето, и загатва за необходимостта от спешни, бързи мерки за спасение от екологична катастрофа. Делфинът ни обръща към вечните теми за мира и доброто, които трябва да опазим, съхраним и развиваме, а в частност това е и грижата ни за околната среда.

“Във времена, които разтапят нашите ценности ние трябва да ги събудим и възродим. Това са времена на лесни удоволствия, консуматорство и духовен упадък, но и времена на изпит, които ще тласнат някои към силен катарзис и духовен възход", сподели авторката.

Вивия Ники е завършила архитектура в УАСГ и режисура в НБУ. Учила е също компютърно музициране в НБУ и Музикотерапия в НМА "Проф. Панчо Владигеров". Участва в каузи, свързани със защитата на околната среда и борбата със замърсяването. С проекта "Плодната градина" се засаждат благотворителни обществени плодни градини за София.

През изминалата година тя показа пътуващата си изложба “Сърцето на природата" и изрисува 3 огромни картини на морския бряг. Едната от тях “Гълъба на мира" изрисувана на Камчия надмина рекорда на Гинес на Натаниел Алапид и беше с площ над 25 000 квадратни метра.