Куклената театрална постановка "Кучето с цвят на небе“ ще бъде представена в Кюстендил, предаде "Фокус“. Гостува театър "Гестус“, а маратонът на представлението включва 12 изигравания на постановката в "Камерна зала“ на Общински театър – Кюстендил.

Режисьори на спектакъла е Огнян Спиров и Биляна Дилкова, участват Илона Господинова, Константина Самарджиева - Масърлиева и Спас Зихов.

Сюжетът разказва една  интересна и увлекателна приключенска история, с ярки, характерни образи. Постановката засяга темите за истината и лъжата, за различието.

Режисьорската идея поставя в центъра на спектакъла посланието, че злото винаги застига своя повелител, и че от решенията и изборите, които взимаме зависи и собственото ни щастие.