За мен Терзиев и ПП-ДБ-СС мразят София и софиянци. Все пак Терзиев не успя да спре градския транспорт на два района и линия 86, което де факто опита да направи, като блокира решението да се удължи договора на МТК Гроуп. Кметът на София е тежко зависим от "Спаси София" и изпълнява техните поръчки. Така щеше да остави десетки хиляди софиянци без градски транспорт от 01.08.2025 г. Това заяви общинският съветник от ВМРО в СОС Карлос Контрера във Facebook, след като Столичният общински съвет потвърди решението си за договора с частния превозвач "МТК Гроуп". На заседанието "за" гласуваха от ГЕРБ, БСП, "Има такъв народ", "Синя София" и независими общински съветници. "Против" бяха от ПП-ДБ-Спаси София".

Ето какво още каза Контрера:

На въпроса имате ли алтернатива - мълчание. Разумът надделя в СОС, но очаквам кметът да вкара решението в съда, защото неговата цел и мисия на "Московска" 33 е не да решава проблеми, а да ги създава. Това се развива на фона на поредната тежка финансова криза - Общината не превежда трети месец достатъчно средства за градския транспорт. Към 10 март 2025 г. сумата беше 33.3 млн. лв, които се дължат от Столична община, но не се превеждат. Така на практика общественият транспорт може да спре след две седмици...

В същото време Терзиев внесе доклад да се платят 174 млн. лв. индексации за строителството на третия лъч на метрото. Наложи се два пъти да му връщаме доклада, като последния път в Комисия по финанси дадох препоръки точка по точка да си оправи решението. В администрацията на Столична община цари тежка некомпетентност, некадърност и тотална безидейност. 

В крайна сметка решението беше прието, макар тези 174 млн. лв. да ги няма, защото е в интерес на София да довърши третия метродиаметър. Само че Терзиев не прави нищо да осигури поне част от тези средства... Мълчи и мига на парцали.

Същото е и с великата инвестиционна програма от 1 млрд. лева за нови превозни средства. Няма осигурена и една стотинка финансиране...Така че, тя ще си остане с голяма доза вероятност едно хубаво пожелание. На 11 март 2025 г. внесох официално писмо до Терзиев да се проведат поне преговори с международни финансови институции, за да се осигури част от нужните средства за нови трамваи, тролеи, автобуси и електробуси.

Не може кметът на София само да се оплаква. Не може вечно за всичко да се оправдава. Не може кметуването му да се свежда до постове във Facebook. За пореден път го призовах да се отърси от зависимостта си от "Спаси София" и да намери формула да свършим нещо полезно за София. Със сърдене и цупене няма да стане.

Градът започва да затъва заради липсата на решения и амбициозни действия. Скоро ще изтече втората година от мандата. Действия трябват, и то сега! ВМРО е единствената последователна и тежка опозиция на Терзиев и ПП-ДБ-СС в СОС, но както и за метрото, ние ще подкрепяме стратегическите решения за София. Друг е въпросът имат ли въобще желание Терзиев и ПП-ДБ-СС да свършат въобще нещо. Че не могат сами да се оправят е ясно, но поне да не пречат!