На територията на столицата по разпореждане на главния секретар на МВР вчера бе проведена специализирана полицейска операция  за противодействие и превенция на икономическите престъпления. Извършени бяха многобройни проверки на различни търговски обекти  -магазини, заложни къщи, фирми по заетостта, пунктове за годишни технически прегледи, пунктове за черни и цветни метали и др. Освен служители на икономическа полиция, в акцията участваха и представители на НАП, Агенцията по заетостта, Патентно ведомство, Инспекция по труда и Автомобилна администрация.

В павилион на складова база  "Илиянци“ служители от отдел "Икономическа полиция“-СДВР установиха и иззеха около 2000 артикула - детски играчки, флаш-памет и слушалки, носещи знака на защитена търговска марка без разрешението на правопритежателя. В помещението са открити и иззети и 280  електронни устройства –  вейпове без акцизен бандерол, с различни вкусове и вместимост на течността 18 мм. Собственикът на фирмата, 39-годишен китайски гражданин, е задържан с  полицейска мярка за 24 часа.  По случая се води досъдебно производство по чл. 172Б и чл. 234 от НК

При проверка на магазин за дрехи и аксесоари на бул. "Христо Ботев“ служителите на реда се натъкнали на дрехи, обувки и аксесоари с логото на известни търговски марки без разрешението на притежателя на изключителното право. Иззети били около 300 артикула. По случая се води досъдебно производство по чл.172Б, ал. 1 от НК.

На ул. "Хр. Белчев“ икономически полицаи от Първо РУ проверили помещение, отдадено под наем на 33-годишен  мъж. При извършените процесуално-следствени действия оттам били иззети 120 текстилни изделия - мъжки и дамски блузи, суичъри и тениски, обозначени като продукти на световни марки без съгласието на притежателя.  Води се досъдебно производство по чл. 172Б от НК