Дружествата на художниците в Сливен и Пловдив се обединиха в съвместна инициатива. Успоредно в двата града бяха организирани гостуващи изложби – в Пловдив на художници от Сливен и в Сливен на творци от Пловдив. Събитието в Града под Сините камъни беше открито в галерия "Май“ от кмета Стефан Радев, съобщиха от общината.

"Поздравления на дружествата на художниците от Пловдив и Сливен за тази добра инициатива за разменни изложби. Благодарности за топлото посрещане на нашите творци в Пловдив. Надявам се и пловдивските художници да усетят топлината на сливенската публика“, каза в приветствието си кметът.

Той изтъкна, че Община Сливен отдава голямо значение на културата и на изобразителното изкуство. "Опитваме се да надграждаме нашата национална изложба и наградите, които даваме. Надявам се да виждаме и повече пловдивски художници да участват в нея. Пожелавам красиви мигове на нашите съграждани с изкуството, изложено в галерия "Май““, каза още Стефан Радев.

От сливенското дружество благодариха на кмета и Общината за предоставеното пространство, както и за спонсорството и партньорството през всички години. "Без подкрепата на кмета и Общината нямаше да имаме тези възможности“, благодари за подкрепата художникът Диди Дойчинова, която е инициатор на изложбата.

32 са творците от Пловдив, които представят графика, живопис, керамика. Техните произведения могат да бъдат разгледани в Сливен до 4 април, както в галерия "Май“, така и в галерия "Йордан Кювлиев“.

Изложбата в Пловдив е озаглавена "Споделено“ и включва 25 сливенски автори на живописни творби, графика, скулптура и рисунка.