Голяма авария спира топлоподаването в девет квартала в столицата

©
От няколко дни аварийните екипи на дружеството работят по компрометирания топлопровод в опит да решат проблема, без да изолират участъка, но аварията е сериозна и отстраняването й ще изисква спиране на топлоподаването на 13 февруари 2025 г. сутринта.
С оглед дружеството да бъде максимално открито и коректно към своите клиенти, предварително уведомява, че засегнатите квартали ще са: ж.к. "Христо Смирненски", ж.к. "Гео Милев", ж.к. "Яворов", кв. "Подуене-център",
кв. "Редута", ж.к. "Изток", ж.к. "Дианабад", ж.к. "Лозенец" и част от ж.к. "Дружба-1"
Създадена е организация при спиране на магистралния топлопровод, допълнително да се извършат аварийни ремонти по магистрални и главни топлопроводи, чиито ремонти са свързани със спиране на голям брой АС, захранващи засегнатите квартали. Целта е максимално да се ограничат участъците на евентуални бъдещи нарушения на топлоснабдяването.
Аварийни ремонти ще бъдат извършвани на ул. "Гео Милев" на кръстовището с ул. "22-ри септември", на ул. "Генерал Хосе Де Сан Мартин" на кръстовището с ул. "Светлоструй", на бул. "Джеймс Баучер" в района на Факултет по Математика и информатика и Физически факултет, на ул. "Стоян Михайловски" в близост до кръстовището с ул. "Златовръх", на ул. "Незабравка" на кръстовището с ул. "Елемаг", в градинката на "Площад на авиацията", в ж.к. "Дружба-1" до бл. 95.
"Аварийните повреди в мрежата са непредвидими и без предварителна индикация за дефекти и са резултат от дългогодишната експлоатация и амортизация на топлопреносната инфраструктура. Разбираме неудобството и сериозните затруднения, които ще се създадат за столичани, особено в условията на студените зимни дни. Това е извънредна ситуация, която изисква спешни и координирани действия от наша страна и правим и невъзможното, за да разрешим проблема. Уверяваме абонатите, че аварийните екипи ще работят без прекъсване и с максимална мобилизация, за да възстановят топлоподаването възможно най-скоро“, коментира изпълнителният директор на дружеството Петър Петров.
Здравните и учебни заведения в засегнатите квартали ще бъдат уведомени, като ще им бъде препоръчано преминаването на алтернативно отопление. В засегнатите квартали от аварията в понеделник топлоподаването е напълно възстановено, като в "Младост-1“ и "Дървеница“ парното беше пуснато девет часа по-рано от обявения срок.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
Васил Терзиев: Г-н Братоев беше нарочен да бъде махнат още, когат...
21:52 / 25.04.2025
Община Стара Загора в подкрепа на Националната кампания срещу вей...
20:00 / 25.04.2025
Катастрофа с полицейска кола в столицата, има пострадали
19:28 / 25.04.2025
Умуват как да облекчат трафика в Кресненско
19:26 / 25.04.2025
Новият шеф на "Метрополитен": Има здравословна причини за смяната...
19:15 / 25.04.2025
Казанлък и Стара Загора са част от пролетната кампания на "Капачк...
19:15 / 25.04.2025
Актуални теми