Ето какво предстои в МУ-Пловдив днес

©
1. Преподаватели от Катедрата по епидемиология и медицина на бедствените ситуации организират Дни на отворените врати, посветени на ваксините и имунопрофилактиката. Те ще се проведат на 25 април и на 16 май 2025 г. от 10 до 14 часа във фоайето на Учебен корпус 2 на МУ-Пловдив (ул. "Любен Каравелов“). Инициативата е широко отворена към всеки, който иска да получи повече информация, както за ваксините от имунизационния календар, така и за препоръчителните. Първата тема, по която ще говорят специалистите на 25 април, е "Варицела – какво още не знаем и как да се предпазим“. Втората е за рака на маточната шийка.
2. Департаментът за езиково и специализирано обучение организира дискусионен форум "Общество-философия-медицина“ на 25 април от 10 часа във Втора аудитория на Аудиторния комплекс. Ще бъдат разгледани понятията "болест“ и "страдание“ през полето на философията на медицината и от гледна точка на религията. Специалистите ще анализират отношението лекар – пациент с фокус върху темата за доверието и авторитета; ще дискутират ролята на модела за персонализирана медицина и правилното разбиране на мястото на биотехнологиите и изкуствения интелект
3. 220 студенти ще вземат участие в Академията по спешна медицина, организирана от Студентски съвет на МУ-Пловдив. По време на тридневното обучение те ще посещават лекционни курсове на водещи специалисти и уъркшопи, ще се запознаят със спешни състояния от медицинската практика и ще получат както теоретични, така и практически знания как да се справят с тях. Откриването е на 25 април от 13 часа в 3 аудитория на Аудиторен комплекс на МУ-Пловдив.
4. МУ-Пловдив е домакин на Националния студентски фармацевтичен форум от 25 до 27 април. Организатор на събитието, което ще събере участници от цялата страна, е Асоциацията на студентите по фармация. В програмата са включен лекции от доказани експерти, които ще говорят за изкуствения интелект и дигитализацията като нов подход за устойчиво здравеопазване, за ежедневните фармацевтични практики и предизвикателствата пред науката. "Мисли зелено – действай отговорно: екологични решения за устойчива фармация“ е темата на уъркшопа по време на форума. Откриването е на 25 април от 16.30 часа в 9 аудитория на Аудиторния комплекс.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
СДВР: Локалите са пребили момчето в София заради футболни отбори
21:57 / 21.05.2025
Гласът на хората бе чут: Общинският съвет отхвърли предложението ...
20:34 / 21.05.2025
Владимир Кисьов: Транспортният проблем в София се реши политическ...
20:33 / 21.05.2025
В Пловдив лекуват мъж с рядкото и много опасно заболяване "висцер...
19:13 / 21.05.2025
Васил Терзиев: Софиянци не ме избраха, за да правя безпринципни с...
19:13 / 21.05.2025
С малко над 87 хиляди лева ремонтират Домашният социален патронаж...
18:25 / 21.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21895) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (20089) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12372) | 23% | ![]() |