Борците от Клуб по борба и самбо – Ямбол спечелиха множество отличия и прославиха града ни в Балканиадата по борба, която се проведе в Скопие, Македония.

Симеон Сидерас стана Балкански шампион в категорията до 51 килограма, при 17-годишните, като по пътя към златото победи двама българи, румънец и албанец. В допълнение към това никой от съперниците му не успя да вземе техническа точка от него.

Петко Саракостов също спечели златния медал и стана Балкански шампион, но в категорията до 62 килограма, при 15-годишните. По пътя към победата той отстрани румънец, македонец, а на финала и българин, като всички победи бяха повече от убедителни.

С победа и две загуби и бронзов медал от състезанието се оттегли Камен Иванов, който завоюва отличието в категория до 48 килограма.

Община Ямбол поздравява младите спортисти за техния успех и пожелава на тях и клуба още много поводи за радост.