Две седмици след взрива на къща в Банкя, при който загина жена, другият собственик на имота остава в неизвестност. Продължава и работата на разследващите. Към момента основната версия за инцидента остава взрив в газовата инсталация на къщата. 

14-дни по-късно екип беше на мястото на взрива.

"Гръм беше, повече какво да ви кажа, за секунди стана, пламък висок, нямам спомен, но не виждах да гореше, само виждах пламъкът, който от газта излизаше, а сградата се беше срутила", разказа пред БНТ очевидецът Красимир.

Той е в дома си, когато триетажната къща на съседите му в Банкя за секунда се превръща в купчина отломки.

"Казват, че е газ, ама дали е газ - разследващите да кажат", каза още Красимир.

Пристигналите първи на мястото пожарникари също като Красимир свидетелстват за голям пламък.

"При пристигането заварихме факелно горене от предпазната свещ на това, със страшно бучене, предполагам пламък от порядъка на 7-8 метра в първия момент изобщо не можах да предположа, че става въпрос за къща", обясни началникът на противопожарната служба в Банкя ст. инсп. Апостол Петров.

От газопреносно дружество отричат възможността избухване на газ да причини такива щети. От Софийската градска прокуратура коментираха за медията, че разследването продължава. Какво е причинило взрива, ще може да се каже след като станат готови всички назначени експертизи.

14 дни след взрива един човек все още е в неизвестност. 

Щетите по околните къщи вече са частично възстановени.

"Това са нови покриви, тука този и тези трите къщи подред надолу - всичко е ново. Керемидата, всичко е ново", обясни Красимир.

"25 домакинства бяха описани, толкова остават и на този етап. По отношение на щетите сме предприели кампания дарителска, призовавам всеки, който има възможност да се включи и да помогне. Част от къщите имат застраховки, но това са много малка част от домакинствата, за останалите - ще се погрижим да им окажем съдействие - финансово със средствата, които постъпват в нашата дарителска сметка", заяви зам.-кметът на Банкя - Александра Александрова.

Собствениците на оцелялата къща-близнак са отказали предложеното им общинско жилище и ще живеят при познати в Банкя.

"В момента тече процедура по освидетелстване на къщата - така че в скоро време вероятно ще се знае - каква ще бъде съдбата й", каза Александра Александрова.

Първоначалният оглед показа, че къщата е негодна за обитаване.