Димитър Божилов, предаде.
Ето какво още каза той:
Районът даде старт на конкурс за архитектурен проект на сградата, като целта ни е да получим качествен и красив проект на новата образователна сграда.
Без да съм изчерпателен, мога да отбележа най-важните изисквания:
- Училище с пет паралелки за първи клас, които да продължат обучението си напред, заедно със всеки следващ випуск.
- Пространствата да са решени на принципа на ядра за отделните възрастови групи, а не на познатата досега коридорна система.
- Просторни и широки помещения, с добра осветеност и контакт, както със средата отвън, така и с вътрешността на сградата, които да създават чувство за общност, но и да дава дисциплиниращ ефект.
- Homebase-атмосфера, която да кара децата, но и преподавателите им, да ходят с кеф в тази сграда (умишлено ползвам чуждицата, много е описателна).
- Интегрирана, а не изопачена достъпна среда, която да дава свобода на всеки да ползва удобно и безопасно всяко ъгълче на училището.
- Не на последно място - плувен басейн, двор, съоръжения, актови зали и просторно фоайе, което да е достъпно и за общността в квартала, в извънучебно време.
Разчитам на активност. Най-добрият начин да се получи нещо стойностно от това начинание е то да се превърне в оспорвано състезание на най-добрите.
Искрено съм убеден, че ще е така, затова нямам търпение да видя надпреварата, която ще популяризираме и пред жителите на района и на нашата столица.
Успех на всички!
Започваме най-важната, но и най-интересната фаза в реализирането на ново основно училище в кв. "Манастирски ливади - изток". Това заяви кметът на столичния район "Триадица" Димитър Божилов: Започва най-важната фаза за реализирането на ново училище в кв. "Манастирски ливади - изток

©
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
Булевард в кв. "Дружба" в София се превърна в река след бурята
23:20 / 26.04.2025
Градушка удари Перник
22:52 / 26.04.2025
Евакуират село в Монтанско заради пороя и градушките
21:57 / 26.04.2025
Авария остави без ток части от ж.к. "Малинова долина" и ж.к."Студ...
21:11 / 26.04.2025
Град Кубрат отново стана столица на хумора и сатирата
20:53 / 26.04.2025
Столичният кмет: София да бъде по-чист и зелен град - това е една...
22:25 / 26.04.2025
Актуални теми