Безплатен въжен тролей и брейк виртуози на "Ърбан зоната" в Борисовата градина

©
Първи на голямата сцена зад Националния стадион в Борисовата градина излязоха младите акробати от КСА ЦСКА. Ния Колева, Йоана Петкова, Емилия Живкова, Моника Костадинова и Ивая Ванкова представиха най-новите си изпълнения, подготвени със съдействието на спортна школа "София“. Младите виртуози събраха овациите на стотиците зрители и излезлите на разходка в парка.
"Ърбан зоната“ бе открита от Анатоли Илиев, организационен секретар на Фондация "София – европейска столица на спорта“, който поздрави и пожела успех на участниците. Приветствия към присъстващите отправиха още Калин Калинов – председател на Българската брейк федерация, Дойчин Боянов от Национална спортна академия "Васил Левски“, Тодор Колев – мениджър в Българската федерация по баскетбол и Дамян Диков – изпълнителен директор на Фондацията.
Веднага след това сцената бе "превзета“ от брейкърите. Асовете на най-новия олимпийски спорт у нас започнаха своите супер динамични батъли от националния турнир, като кулминацията с мегасблъсъците на финалите се очаква в късния следобед днес - около 18.00 часа.
Надпреварата в Борисовата градина е квалификация, която ще определи българските представители за младежкото световно първенство в Любляна през юни. Брейкът излъчи първите си олимпийски шампиони на Игрите в Париж миналото лято, а преди 7 години в Буенос Айрес дебютно бе демонстративен спорт на младежката олимпиада. В последните няколко години българските брейкъри записаха впечатляващи успехи на световните турнири и сега най-добрите наши състезатели ще представят днес своите спиращи дъха изпълнения в Борисовата градина.
Междувременно бяха излъчени и първите шампиони. В конкуренцията на 13 отбора, титлата в баскетболния турнир грабна тимът на Глейзърс (Левски), среброто бе за Airballers (Левски), а бронзът за Младостките чукове (Ахил). Най-точен в конкурса от тройката бе Георги Панчев от Академик 17.
"Ърбан зоната“ завършва утре с последния ден от Световното първенство по стрийт фитнес (калистеника) и финалните изпълнения на най-добрите на планетата. Участниците в зала "Асикс Арена“ са над 300, представители на 59 държави. София е домакин за първи път на подобна мащабна проява в тази дисциплина, а българските състезатели в шампионата са 20.
"Ърбан зона“ се провежда ежегодно с цел да се представят изявите на суперзвездите в така обичаните и популярни сред младите нови градски спортове. Атракциите се организират всяка пролет и есен от Столична община чрез "София – европейска столица на спорта“.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Проф. Евгений Дайнов: Преподавам в университети от 26-годишен. То...
22:47 / 16.05.2025
В Пловдив започна един от най-големите фолклорни фестивали в Бълг...
22:05 / 16.05.2025
Катастрофа в един от тунелите към Перник
21:25 / 16.05.2025
Вековна културна традиция от Гърция се пренася в Пловдив
21:26 / 16.05.2025
Серия от катастрофи в Благоевградско
20:29 / 16.05.2025
В центъра на Казанлък вече са поставени търговските шатри за зана...
20:00 / 16.05.2025
Актуални теми