Професионалната гимназия по селско стопанство "Свети Климент Охридски“ в Кюстендил представи официално новото си STEM оборудване, предаде "Фокус“. То представлява автосимулатор, който ще бъде въведен в учебния процес на гимназията.

Демонстрацията беше проведена пред ученици и гости на гимназията, като събитието предизвика голям интерес и вълнение сред присъстващите.

Възпитаниците на гимназията имаха възможността да се запознаят с функциите и възможностите на автосимулатора, който ще бъде използван за обучение и практическа подготовка в областта на автомобилните технологии и движението по пътищата.

За тях това беше вълнуващо преживяване, което им предостави уникален шанс да се докоснат до най-новите технологии в образованието.