Архивът в Кюстендил показва ценни документи за Майстора
© Фокус
Практикуването му като учител по краснопис и гимнастика в Търговската гимназия в Свищов. През 1910 година става член на кюстендилското читалище "Братство“, а две години по-късно посещава Париж, Лондон, Брюксел, Берлин, Дрезден, Виена.
Историята продължава с това, че през Балканската война е мобилизиран като художник в Щаба на Седма Рилска дивизия. Работи в Солун, Булаир, Одрин. През Първата световна война става военен художник в Първа армия, Втора дивизия. Посещава Скопие, Битоля, Охрид, Беласица.
През 1922 година се заселва в кюстендилското село Шишковци, продължава да рисува и да участва в изложби. Земният му път приключва на 29 септември 1960 година в София.
В дигиталната архивна изложба може да се видят поредица от ценни документи. Сред тях са заповедите за назначаването на Владимир Димитров като писар в Окръжния съд и за освобождаването му като такъв. Поместено е и заявление, чрез което Майстора иска да бъде приет като член на читалище "Братство“ в Кюстендил.
Интерес представляват собственоръчно надписани от Рисувача поздравителни картички и пликове, на които ясно личи красивият му почерк. Поместен е и интересен снимков материал.