За пета поредна година бургаската английска езикова гимназия "Гео Милев“ взе участие в националната програма "Иновации в действие“ като неиновативно училище. През тази учебна година договор за сътрудничество и обмяна на добри практики бе сключен с Природо-математическа гимназия "Васил Друмев“ гр. Велико Търново.

През април представители на АЕГ "Гео Милев“ посетиха иновативното училище ПМГ "Васил Друмев“ гр. Велико Търново, а тема на срещата бе "Иновативни практики в обучението по математика и информатика на учениците в STEM направление“ по Модул 1 "Мобилност за популяризиране и мултиплициране на добри иновации между училищата“.

Домакините изнесоха открити уроци по иновативни учебни предмети – компютърна математика, алгоритми и структури от данни, представиха  проекти на ученици по информационни технологии и иновации, показаха как се прилагат  иновативни методи в обучението по чужди езици, природни науки, информатика, информационни технологии и физическо възпитание и спорт (обърната класна стая, проекто-базирано обучение и др.). В срещата, освен екипите на  АЕГ "Гео Милев“  и домакините, участие взеха и Първа Частна Математическа Гимназия, гр. София, Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици “Петър Богдан“, гр. Монтана. Английска езикова гимназия "Гео Милев“ участва в мобилността с двама учители – по математика и ИТ и двама ученици от девети клас с профил "Чужди езици“ и профилирана подготовка по изобразително изкуство и информационни технологии.  Гостите се запознаха с информационни продукти, изготвени от учениците на ПМГ "Васил Друмев“, гр. В. Търново.

Няколко месеца по-късно, през юни, бе организирана и работна среща в София на тема "Науката в перспектива“  с домакин Първа частна математическа гимназия. В рамките на мобилността бе проведена ученическа научна конференция "Науката – митове и реалност“ 2024 в две сесии (за групи от 10 и 11 клас и за групи от 8 и 9 клас). Тук бяха разгледани любопитни теми за подрастващите - дали е задължително ежедневното къпане, вредни ли са генно модифицираните организми, какви са ползите от хранителните добавки, наистина ли използваме едва 2% от мозъка си, до къде води прекаляването със захар, митове и реалности за хипнозата и електрическите автомобили и много други.

За по-малките ученици бяха организирани състезания "Хранене с баланс- здраве в аванс“ (за ученици от 6 клас), "Зелена енергия за зелено бъдеще“ за ученици от 5 клас и кулинарно състезание за учениците от 7 клас "Здравословно, вкусно и красиво“. Гостите се запознаха и с иновативните практики по "Човек и природа“, компютърни науки и чужди езики, които се прилагат в училището.

Национална програма "Иновации в действие“ даде възможност и учениците, и учителите от партниращите училища да обменят идеи, да осъществят много нови запознанства, да се запознаят с добри практики и да погледнат образованието чрез "Науката в перспектива“.