Ангел Стоев отправи поздравление.
"В навечерието сме на 137-ата годишнина от Съединението на Княжество България и Източна Румелия – величав исторически акт в епопеята на българските национално обединителни борби. На този ден разпокъсаната ни и изстрадала от вековно робство Родина събира двете части от своя народ, за да го поведе към ново начало - съзиданието на свободна България", казва той.
"В този ден сме горди и с право, защото Съединението е самостоятелно българско дело, замислено и осъществено от народа. Нашите предци не са се поколебали да се изправят срещу Великите сили и да защитят правото си да живеят заедно под едно знаме и в една държава.
Съединението ни прави силни и нека не си го казваме само по време на празниците, а всеки ден. Всеки ден да мислим за нашата България, да я обичаме и да работим за нея така, както са го правили дейците на Българското Възраждане и Освобождението", казва още той в обръщението си.
"Живеем във времена на постоянни кризи и се нуждаем от същия този кураж, същата сила и вяра, която са имали нашите предшественици, за да съхраним духа на Обединена България. Защото за осъществяването на големите каузи, е нужно единството и сплотеността на цялото общество.
Скъпи пловдивчани и граждани на Съединение,
Обръщам се вас, потомците на славните мъже и жени осъществили Съединението: Пазете историята, предавайте я на децата ни, за да знаят, че в трудните времена има надежда, а мечтата за свобода е по-силна от армиите, доктрините и политиците.
България е по-голяма от всички нас, оцеляла 13 века, минала през превратностите на времето, за да може ние днес тук да живеем в собствена държава, да защитаваме и отстояваме интересите й, за да просперира народа ни.
Честит празник!
Да живее България и да пребъде!", се казва в поздравителния адрес.
По повод празника областният управител на Пловдив Ангел Стоев: Защото за осъществяването на големите каузи, е нужно единството и сплотеността на цялото общество

©
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Акцията се провежда на Околовръстния път в София, ето за какво сл...
23:05 / 29.05.2025
От ГЕРБ и "Спаси София" ни залагат тиктакаща бомба, която ще гръм...
20:53 / 29.05.2025
Пловдивски села отбелязаха Възнесение Господне в местните храмове...
22:05 / 29.05.2025
Авария с тока в два големи столични квартала, десетки остават на ...
19:57 / 29.05.2025
До дни пускат движението по магистрала "Тракия" край Пловдив
20:40 / 29.05.2025
Партията на Слави Трифонов вече има нов лидер на пловдивската стр...
20:02 / 29.05.2025
Актуални теми