51-годишен мъж е задържан заради заплахи за убийство и побой. Посегателството е върху собствената му майка, посочват от Областна дирекция на МВР – Велико Търново. Сигнал за случая е получен около 11:00 часа на празничния 3-ти март.

Изпратеният на адреса в Килифарево екип е установил потърпевшата, която обяснила, че освен побой синът й се е заканвал и с убийство. Жената е откарана в Спешна помощ – Велико Търново с комоцио и хематом на главата.

Синът й е установен и задържан за срок до 24 часа по ЗМВР. Образувано е досъдебно производство.          

В края на миналата седмица в Горна Оряховица е регистриран идентичен случай. Полицаи от железничарския град са задържали 23-годишен местен жител, заплашил с убийство баща си. Отношенията между двамата се влошили след възникнал скандал, който прераснал в сбиване. 

Синът е задържан за срок до 24 часа по ЗМВР. По случая е образувано бързо производство.